Święto 11 listopada

W piątek 10 listopada w ramach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali piękny program artystyczny, pt. "Patriotyzm, ojczyzna, obowiązek". Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego.

Prowadzący uroczystość – uczniowie klasy IIIa gimnazjum, przybliżyli tło historyczne naszej Ojczyzny – od zaborów do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r. Młodzież dostojnie zaprezentowała wiersze patriotyczne, a uczennice z klasy IIIa gimnazjum przepięknie zaśpiewały pieśni legionowe i partyzanckie z tamtego okresu.

W trakcie akademii zgromadzonym udzielił się podniosły i uroczysty nastrój, a galowe stroje uczniów nieustannie przypominały nam o radosnym i wspaniałym dla nas Polaków dniu. Rangę uroczystości podnosiły krótkie filmy przedstawiające m.in. postać Józefa Piłsudskiego oraz żołnierzy Legionów Polskich. Akademię uświetniła wymowna dekoracja oraz strój żołnierza. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała szczególnej lekcji historii. W trakcie śpiewania pieśni powiewały biało-czerwone flagi przygotowane przez uczniów z klas I-III. Uroczystość zakończono Rotą – przepiękną pieśnią patriotyczną, która dawała nam nadzieję i po dziś dzień daje dumę wszystkim Polakom.

Akademię przygotowała Pani I.Kamińska we współpracy z Ks. G.Paszkowskim oraz Panią K.Czarnotą-Mycą. Dekorację przygotowała Pani K.Skłudzka, a mundur zorganizowała Pani D.Trzcińska. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości, serdecznie dziękujemy.

przyg. D.Trzcińska, I.Kamińska