Obchody Święta Niepodległości

Dnia 11 listopada 2017 roku w Markach świętowaliśmy 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Oficjalna uroczystość odbyła się o godzinie 18.00, pod Pomnikiem "Dziesięciu Powieszonych" i zgromadziła przedstawicieli władz powiatowych, samorządowych, środowisk kombatanckich, nauczycielskich, klubów partyjnych, a także licznie przybyłych mieszkańców miasta.

Delegację naszej szkoły reprezentował Poczet Sztandarowy z panią wicedyrektor Grażyną Dokurno, opiekunem pocztu – panią Iwoną Kamińską oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych, odśpiewano Hymn Narodowy.

Następnie Burmistrz Miasta Marki, pan Jacek Orych, wygłosił okolicznościowe przemówienie, nawiązujące do tej niezwykłej rocznicy - Dnia Niepodległości.

Kolejną częścią uroczystości było złożenie wieńców przez delegacje przy pomniku oraz ułożenie z biało-czerwonych lampionów flagi Polski. Uwieńczeniem patriotycznego spotkania był pokaz laserowy, przedstawiający historię związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie już zgromadzeni, mogli skorzystać z zaproszenia na smaczny poczęstunek – staropolski bigos i wojskową grochówkę.

przyg. I.Kamińska