Akcja dla Fundacji Bezdomniaki

W dniach od 25.10 do 10.11 w naszej szkole odbywała się zbiórka darów dla zwierząt będących pod opieką Fundacji Bezdomniaki. W akcję zaangażowali się wszyscy nasi uczniowie i pracownicy szkoły. Od najmłodszych przedszkolaków, poprzez uczniów szkoły podstawowej na gimnazjum kończąc. Z każdym dniem darów było coraz więcej, cieszyło nas to, że po za karmą pojawiały się również środki czystości, zabawki, legowiska – wszystko o co prosiliśmy.

21 listopada gościem w naszej szkole była mama naszej uczennicy pani Dorota Karpińska – wolontariusz z fundacji Bezdomniaki. Dwie klasy trzecie miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących bezdomności zwierząt. Dzieci dowiedziały się co można zrobić, kiedy widzimy błąkającego się psa, jak podchodzić do zwierząt, które mało znamy i co najważniejsze co zrobić, gdy atakuje nas pies. Dowiedziały się również, że zwierzęta z fundacji znajdują się w lecznicy weterynaryjnej przy Pustelniku, że każdy z nich może pomóc np. wyprowadzając zwierzęta na spacer (oczywiście po wcześniejszym ustaleniu tego z pracownikiem lecznicy/fundacji).

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w naszą akcję. Paniom: Kasi Skłudzkiej i Izie Jankowskiej za przygotowanie plakatów przypominających o naszej akcji. Wychowawcom, oraz uczniom samorządu szkolnego, za przypominanie o zbiórce. Pani Dorocie Karpińskiej za spotkanie z uczniami i przeprowadzenie pouczających warsztatów.

przyg. A.Rzeczkowska