Dzień Babci i Dziadka

W dniu 31 stycznia 2018 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu i szkole podstawowej Dzień Babci i Dziadka. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor naszej szkoły Pani Elżbieta Piszcz.

Najpierw przedszkolaki z grupy „Rybki”, „Sówki” oraz „Słoneczka” z tej okazji przygotowały dla swoich dziadków występ artystyczny. Każda z grup zaprezentowała wiersze oraz piosenki okolicznościowe. Nie zabrakło także życzeń – wnuki oraz wnuczki życzyli swoim dziadkom dużo uśmiechu, miłości oraz zdrowia. Po części artystycznej wnuczęta zaprosili babcie i dziadków na poczęstunek, podczas którego wręczyły upominki.

Następnie uczniowie klas I-III szkoły podstawowej również zaprezentowali przygotowane na tę okazję wiersze, tańce i śpiewy. Dużo uśmiechu dostarczyła wszystkim inscenizacja „Familiady”, w której to uczniowie wcielili się w dwie drużyny - babć i dziadków, których zadaniem było odpowiadanie na pytania zadane przez prowadzących.

Na zakończenie najserdeczniejsze życzenia dla licznie przybyłych seniorów złożyła wicedyrektor Pani Anna Werelich. Po odśpiewaniu „Sto lat” wszystkie dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane własnoręcznie podarunki.

To był dzień pełen pozytywnych emocji! Uczniowie otrzymali gromkie brawa od swoich bliskich!

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie uroczystości, a kochanym dziadkom za przybycie!

przyg. M.Mosakowska, A.Stańczak