Dzień Języków Obcych

Dnia 26 marca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Nauczyciele uczący języka angielskiego, hiszpańskiego oraz niemieckiego przygotowali wiele ciekawych atrakcji. W wydarzeniu brały udział klasy 4-7 szkoły podstawowej oraz klasy II-III gimnazjum. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość odpowiedzieć na pytania związane z kulturą brytyjską i amerykańską lub ze słownictwem poznanym podczas lekcji języka angielskiego. Starsi uczniowie dowiedzieli się o faktach dotyczących rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii, nazywali flagi oraz wymieniali symbole wybranych krajów.
Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści zamawiali ciasto, owoce oraz napoje w wybranym języku w zorganizowanej przez nauczycieli kawiarence. Obchody Dnia Języków Obcych zostały połączone z akcją charytatywną podczas której zbieraliśmy pieniądze na szczytny cel. Osoby, które złożyły zamówienie w kawiarence mogły wysłać pocztówkę z pozdrowieniami lub życzeniami wielkanocnymi do kolegi lub koleżanki oczywiście w obcym języku. Młodzież świetnie się bawiąc, miała okazję nauczyć się wielu przydatnych w codziennym życiu zwrotów, które będzie mogła wykorzystać w przyszłości.

przyg. Nauczyciele języka angielskiego