Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada przypada jeden z najsympatyczniejszych dni w roku. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie - pluszowe misie opanowały nasze przedszkole w przeddzień tego święta.

Przedszkolaki z grup „Słoneczek”, „Sówek” oraz „Rybek” baaardzo aktywnie obchodziły „misiowe święto”. Tego poranka każde dziecko przyszło do przedszkola wraz ze swoim ulubionym przyjacielem – Pluszowym Misiem, honorowym gościem.

Każdy z nich był inny, piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Obejrzały projekcję filmu przedstawiającego proces szycia maskotek. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek m.in. „Jadą, jadą misie”, misiowe tańce, zabawy z chustą animacyjną, misiowe odznaki oraz przysmaki.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom oraz możliwość zabawy z pluszakiem.

Pluszowe Misie - do zobaczenia za rok!

przyg. E.Łukasiewicz