Dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz Szkole Podstawowej nr 5

W piątek 6 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla wszystkich dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem oraz przyszłych pierwszoklasistów. Motywem przewodnim spotkania było hasło "Jemy zdrowo kolorowo".

Przybyłe wraz z rodzicami dzieci przywitała Pani Dyrektor Elżbieta Piszcz oraz Pani Wicedyrektor Anna Werelich z gronem nauczycieli przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy, logopedą i nauczycielami języka angielskiego.

Przybyli goście mogli zwiedzić całą szkołę m.in. kolorowe sale przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, pracownię komputerową, bibliotekę, świetlicę.

Następnie rodzice udali się na spotkanie z Panią Dyrektor podczas, którego mieli możliwość poznać ofertę edukacyjną naszej placówki.

W tym samym czasie dzieci uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną oraz wykonywały grupową pracę plastyczną. Miały również okazję poruszać się w rytm muzyki podczas zajęć fitness. Po dużym wysiłku fizycznym przyszedł czas na samodzielne przygotowanie zdrowych i kolorowych kanapek. Natomiast wszystkie nazwy użytych produktów dzieci utrwaliły na zajęciach z języka angielskiego.

Dziękujemy za wizytę w naszej szkole i do zobaczenia we wrześniu.

przyg. M.Brym