Dzień Promocji Zdrowia - 4 czerwca 2018

4 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Zdrowia w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”. Adresatami byli uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum. W ramach obchodów przeprowadzony został konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu „Żyć zdrowo”, pokaz gimnastyki akrobatycznej, rywalizacje sportowe w rzucie do kosza lub bramki, pokaz metod relaksacyjnych prowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego. W sklepiku szkolnym prowadzono sprzedaż owoców oraz świeżych soków warzywno-owocowych. Przeprowadzono w klasach krótkie pogadanki na temat „Jak żyć długo i zdrowo” lub „Żyć zdrowo bez nałogów”. Na korytarzach szkolnych wyeksponowano prace uczniów na temat walorów odżywczych warzyw i owoców spożywanych w naszych domach.

Dzień Promocji Zdrowia udowodnił, że zdrowie jest dla naszych uczniów niezwykle ważne. Chętnie uczą się, jak o nie dbać, co robić, by cieszyć się dobrą kondycją jak najdłużej. Wiedzą, że zdrowie jest wartością, którą należy otoczyć największa troską.

przyg. I.Karsznia-Trusiak