Filharmonia dla Dzieci

W poniedziałek 13 listopada uczniowie klas pierwszych wybrali się na muzyczną wycieczkę do Kobyłki. W ramach projektu Filharmonia dla Dzieci wysłuchały koncertu "O sopranie, alcie i śpiewającym psie".

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze arie operowe Pucciniego, Mozarta i Haendla oraz piosenki z filmów Pocahontas, Piękna i Bestia, Rogate Ranczo w wykonaniu Bożeny Bujnickiej (liryczny sopran operowy) i Sylwii Banasik (sopran bajkowy, która śpiewała partie wokalne Belli w polskiej wersji filmu Disneya "Piękna i Bestia"). Wystąpił również pies, który specjalnie dla nas zaśpiewał.

Dzieci uczestniczyły w muzycznej rozgrzewce wokalnej. Z zaciekawieniem słuchały utworów muzyki klasycznej oraz chętnie śpiewały z wykonawcami znane piosenki. Dowiedziały się, co to jest opera, libretto. Nauczyły się rozpoznawać i nazywać rodzaje głosów oraz poznały kilka włoskich słówek. Miały również możliwość porozmawiać z występującymi artystami.

Uczniowie zadowoleni i rozśpiewani wrócili do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty.

przyg. M.Brym