„Burning hands - doświadczenia fizyczne w klasie dwujęzycznej”

Uczniowie klasy 7c (dwujęzycznej) na jednej z listopadowych lekcji fizyki wraz z nauczycielem panem Emilem Jasińskim przeprowadzili ciekawe doświadczenia fizyczne, nakręcili krótki film z tego wydarzenia, zapraszamy do jego obejrzenia. Poniżej zamieszczamy krótki opis do filmu.

Celem zajęć było omówienie niektórych właściwości ciał stałych, cieczy i gazów. Jednym z przedmiotów naszego zainteresowania była również woda, która zwłaszcza w połączeniu z detergentami wykazuje dużą zdolność do przylegania do ciał stałych (ang. adhesion), w tym do ludzkiego ciała. Przeprowadzając eksperyment, któremu uczniowie nadali na filmie nazwę Burning hands (płonące dłonie) chcieliśmy podkreślić dość duże właściwości izolujące wody, tj. że jest ona tylko dobrym przewodnikiem elektryczności, a nie ciepła.

Zarejestrowany przez uczniów materiał idealnie oddaje wrażenia towarzyszące uczestnikom doświadczenia podczas wspólnych zajęć z fizyki.

przyg. E.Jasiński