Halloween w klasie 7c

Poniedziałkowe popołudnie, 30 października, chętni uczniowie z klasy 7c dwujęzycznej, spędzili na dodatkowej lekcji angielskiego z okazji Halloween. Dla wszystkich uczniów, zarówno tych przebranych i tych, którzy zrezygnowali z przebrania, angliści przygotowali językowy "escape room".

Uczniowie mieli 30 minut na wydostanie się z klasy. Warunkiem było zebranie wszystkich części zaklęcia zaszyfrowanego w kodzie. Cztery grupy o typowo Halloween'owych nazwach: Pumpkins, Witches, Zombies i Skeletons potrzebowały dużo sprytu, umiejętności językowych i swoich telefonów do skanowania kodów, aby jak najszybciej wyjść z klasy. Mroczną atmosferę w szkole zapewnił nam dodatkowo... brak prądu, z którym zmagaliśmy się tego popołudnia po ostatniej wichurze. Jak się okazało, rozwiązywanie zadań przy świeczkach też miało swój urok - tym bardziej dzień przed Halloween.

Chociaż Halloween w Polsce traktujemy z przymrużeniem oka, to dla klasy dwujęzycznej spotkanie stało się dobrą okazją do zdobycia informacji o tym święcie oraz do utrwalenia gramatyki i słownictwa.

przyg. N.Jarzynka