Kino sferyczne

29 listopada sala gimnastyczna naszej szkoły zmieniła się nie do poznania - został w niej ustawiony namiot, w którym wyświetlane był dla dzieci seanse kina sferycznego. To nowa forma kształcenia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz. Uczniowie w zależności od poziomu klas mogli obejrzeć różne, ciekawe filmy. Najmłodsi uczniowie siedząc lub leżąc na materacach obejrzeli bajkę o niedźwiadku i pingwinie, którzy wędrowali w kosmos i poznawali różne planety i gwiazdozbiory - "Tajemnica nocy polarnej". Starsi widzowie zgłębiali tajemnice "Zaczarowanej rafy". Obejrzeli również filmy: "Druga wojna światowa", "Przyjaciele – w organizmie człowieka", "Tajemnice drzew", "Powrót na księżyc", "Na skrzydłach marzeń, ZULA – patrole". Uczniowie przekonali się jak wiele niesamowitych zjawisk można spotkać w przyrodzie i jak mało o nich wiemy. To były niezapomniane wrażenia.

przyg. M.Urlich