VI edycja Mareckiego Konkursu Piosenki „Cztery Pory Roku – Zima”

Dnia 2 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się już VI edycja Mareckiego Konkursu Piosenki "Cztery Pory Roku – Zima". Miejmy nadzieję, że zimowe utwory zaprezentowane podczas konkursu spowodują odejście mroźnej zimy na dobre.

W konkursie wzięli udział uczniowie kilku mareckich szkół – trzy szkoły podstawowe, Zespół Szkół nr 1 i 2 oraz Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów. Przygotowane przez uczestników zimowe piosenki były różnorodne i ciekawe. Zostały zaprezentowane przez 29 uczestników konkursu, w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1 – 3, klasy 4 - 6 oraz klasy 7 SP i gimnazjum.

Utwory przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pedagogów oceniało jury w składzie: p.Agnieszka Lużyńska – przewodnicząca, p.Elżbieta Suchecka, p.Agata Kowalska.

Po ożywionych obradach i dyskusjach jury przyznało 9 nagród i 6 wyróżnień. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klas 1 – 3
I miejsce uzyskał Oskar Oleksiuk – uczeń klasy 1 SP, który zaprezentował piosenkę "Hu, hu, ha, nasza zima zła" w tak piękny i brawurowy sposób, że wzbudził podziw i niedowierzanie nie tylko w oczach jury, ale również i publiczności.
II miejsce przypadło w udziale Julii Bromie, uczennicy klasy 3.
Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Amelia Milik uczennica klasy 2.

W kategorii klas 4 – 6
II miejsce wyśpiewała Marta Popowska uczennica klasy 5 a, wyróżnienia otrzymały Natalia Gromkowska oraz Wiktoria Jaroń uczennice klasy 6.

W kategorii klas 7 SP oraz gimnazjum
I i III miejsce uzyskały uczennice ZS nr 1, a II miejsce Maria Janusz uczennica klasy III naszego gimnazjum. Zimowe utwory zostały zaprezentowane przez solistki niezwykle emocjonalnie, skłaniały do przemyśleń, wprawiały w zadumę.

Wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów odbył się po zakończeniu przesłuchań i obradach jury. Podczas koncertu naszym gościem był Pan Dariusz Pietrucha z-ca Burmistrza Miasta Marki a Pani Elżbieta Piszcz dyrektor ZS nr 2, drugi Honorowy Patron Konkursu, wspierała naszego gościa i jury podczas wręczania nagród. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali piękne statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medaliony. Naszym solistom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas innych prezentacji muzycznych.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki a nagrody sfinansowane przez Urząd Miasta Marki, za co bardzo dziękujemy.

przyg. A.Werelich

Regulamin Konkursu Piosenki "Cztery Pory Roku - Zima"