Finaliści ogólnopolskiego Konkursu na reklamę

Nasi uczniowie finalistami ogólnopolskiego Konkursu na reklamę organizowanego w ramach Miesiąca Języka Ojczystego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia oraz Towarzystwem Miłośników Języka Polskiego.

16.03.2018 r. na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się finały konkursów organizowanych w ramach Miesiąca Języka Ojczystego. Podczas uroczystości finaliści przedstawili prace, które oceniało jury w składzie: dr hab. Kazimierz Sikora, dr hab. Maciej Rak, dr Patrycja Pałka oraz Marzena Gałkowska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej Jakub Gdowiak i Wojciech Godlewski. Chłopcy zaprezentowali reklamę Internetowego Słownika Języka Polskiego PWN. Praca otrzymała wyróżnienie. Po uroczystym finale uczniowie uczestniczyli w literackim spacerze po Krakowie, podczas którego zwiedzili miejsca związane z krakowskimi poetami i pisarzami, w tym wystawę Szuflada Szymborskiej. Pełni pozytywnych wrażeń szóstoklasiści po deszczowym, intensywnym dniu spędzonym w owianym legendami Krakowie wrócili do domów.

Finalistom serdecznie gratulujemy!

przyg. A.Machalska