Brawurowe wyniki w konkursie recytatorskim

Miniony wtorek, 24 października br., był dla naszej szkoły wspaniałym dniem. Nasi uczniowie odebrali aż trzy statuetki w 9. powiatowym konkursie recytatorskim poświęconym twórczości księdza Jana Twardowskiego, odbywającym się tradycyjnie w Ząbkach.

Drugie miejsce zajął Adrian Boguszewski z klasy VIIc, trzecie miejsce - Julia Stefankowska i Ewelina Piórkowska z klasy IIIa. To wielki sukces naszych uczniów.

W konkursie wzięły również udział: Maria Janusz z klasy IIIa oraz Kornelia Mleczko z klasy Va. Dziewczynom nie udało się znaleźć na liście laureatów, ale Kornelia ma na to szansę w przyszłym roku. Maria nie, ponieważ będzie już licealistką. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałego występu.

Konkurencja była imponująca, bo do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się blisko 60 uczniów z całego powiatu. Byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-II i III gimnazjum. I właśnie w tej trzeciej kategorii wiekowej nasi uczniowie zgarnęli trzy z czterech nagród. Adrian brawurowo wyrecytował wiersz pt. Na wsi, Julia - subtelnie zinterpretowała wiersz pt. Bezdzietny anioł, a Ewelina wspaniale poradziła sobie z bardzo trudnym tekstem zatytułowanym Nieszczęście nie-nieszczęście. Jurorzy zwrócili uwagę, że interpretacje laureatów były dojrzałe i odkrywcze. Tymczasem nie jest łatwo znaleźć właściwy klucz do poezji księdza Jana Twardowskiego, nazywanego czule Janem od Biedronki, ponieważ teksty tego poety są wymagające, nieoczywiste i tylko pozornie wydają się proste do recytacji.

Wszystkim recytatorom życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że wkrótce odkryją inne poruszające wiersze, z którymi zmierzą się w doskonałych recytacjach, również konkursowych.

przyg. D.Makówka-Pleta