Konkurs recytatorski w przedszkolu

Dnia 10 maja 2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Kaczka dziwaczka i inne wiersze Jana Brzechwy”. Celem konkursu była popularyzacja poezji Jana Brzechwy, rozwijanie kultury żywego słowa oraz zainteresowań poezją dziecięcą. Odkrywanie i rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do publicznych występów - to kolejne ważne aspekty towarzyszące recytacji. Spotkanie z poezją miało także rozbudzić wśród dzieci ambicję i wolę współzawodnictwa.

Do konkursu przystąpiło łącznie 17 uczestników z 3 grup przedszkolnych. Na tle pięknej dekoracji przedstawiającej kaczkę dziwaczkę, mali recytatorzy prezentowali swoje umiejętności. Uczestnicy konkursu przygotowali m.in. następujące utwory: „Kaczka dziwaczka”, „Na straganie”, „Samochwała”, „Ptasie plotki”, „Żaba”, „Na wyspach Bergamutach”, „Skarżypyta” itp. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Wszyscy uczestnicy za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa oraz coś słodkiego :-)

Oficjalne rozdanie nagród odbyło się 18 maja, wówczas dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci medali, kolorowanek i książek. Jury w składzie: p. Wicedyrektor Anna Werelich, p. Urszula Paszkiewicz, p. Milena Mosakowska, p. Edyta Łukasiewicz oraz p. Izabela Jankowska oceniało recytację dzieci. Biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny zostali wyłonieni następujący laureaci:

1. Lena Rochowicz – I miejsce (gr. „Rybki”)
  2. Staś Cieślik – I miejsce (gr. „Sówki”)
  3. Hanna Jasińska – I miejsce oraz tytuł „Najlepszego recytatora” (gr. „Słoneczka”)
  4. Oskar Grudzień – II miejsce (gr. „Słoneczka”)
  5. Julia Kozicka – III miejsce (gr. „Słoneczka”)

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu tekstu i odwagę jaką wykazały występując na scenie przed liczną publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji swoich ulubionych utworów.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!

przyg. E.Łukasiewicz, M.Mosakowska