Nocne podchody w szkole!

W nocy z 17 na 18 listopada uczniowie klas piątych spędzili noc w szkole pod opieką swoich wychowawczyń Pani Nataszy Jarzynki i Pani Donaty Trzcińskiej, przy wsparciu nauczyciela świetlicy Pani Anny Brożyny.

Naszą „sypialnią” była sala lekcyjna, w której sporządziliśmy regulamin imprezy i samodzielnie rozłożyliśmy posłania. Przyszedł czas na pierwszą niespodziankę, nocne podchody. Zaopatrzeni w głowy pełne pomysłów i dobre humory rozpoczęliśmy poszukiwania rebusów, zagadek i krzyżówek. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wskazówki były ukryte w trudno dostępnych zakamarkach. Towarzyszyły nam niesamowite emocje, ponieważ w wielu miejscach było ciemno, a do oświetlenia drogi używaliśmy jedynie latarek. Tej nocy szkoła była nasza. Po odnalezieniu ostatniej wskazówki przyjechała pyszna pizza.

Następnym punktem były rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej. Braliśmy udział w grze w piłkę nożną oraz w piłkę siatkową. Gry były wyjątkowo emocjonujące i rozpaliły ducha rywalizacji. Dziewczynki wolały gimnastykę przy szalonej muzyce − fitness poprowadziła Pani A.Brożyna.

Po zakończeniu rozgrywek zorganizowaliśmy Quiz „1 z 10”. Jednym z pytań było: w którym państwie na świecie jest najwięcej ludzi? W klasie 5a zwyciężczynią została Marta Popowska, a w klasie 5b Andrzej Kalinowski. Następnie samodzielnie przygotowywaliśmy gofry i dekorowaliśmy je bitą śmietaną, smakowitymi sosami i dżemami z babcinych spiżarni.

Kolejną atrakcją był film, a potem... mieliśmy iść spać. No właśnie mieliśmy, ale nie poszliśmy, szaleństwom nie było końca. Rozmowy trwały długo, śmialiśmy się, urządziliśmy karaoke. Kiedy emocje opadły posprzątaliśmy salę, wszyscy byli niewyspani, radośni. Około godziny 7 rano postanowiliśmy wrócić do domu z pytaniem na ustach "Kiedy następna noc w szkole?"

przyg. Uczniowie klas piątych