XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów

W dniu 28.09.2017 r. w naszej szkole odbyła się część testowa szkolnego etapu XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, organizowanej przez Instytut Matematyczny Państwowej Akademii Nauk w Warszawie.

Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie, skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Uczestnicząc w olimpiadzie, uczniowie rozwijają zainteresowanie matematyką i mają szansę zmierzyć się z zadaniami innymi niż te, z którymi spotykają się w szkole na co dzień.

Konkurs składa się z dwóch części. W części testowej uczniowie rozwiązują 15 zadań zamkniętych. Natomiast w części korespondencyjnej muszą przesłać organizatorom rozwiązania przynajmniej jednego zadania z zestawu, który jest dostępny na stronie Olimpiady.

W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów naszego gimnazjum. Uczestnicy, pod okiem Pani Beaty Błachut, dzielnie mierzyli się z zadaniami Olimpiady. Mamy nadzieję, że udział w tego typu zawodach rozbudzi w naszych uczniach jeszcze większe zainteresowanie matematyką i zaprocentuje w przyszłości.

przyg. A.Dembińska