Programy związane ze zdrowym stylem życia

W roku szkolnym 2017/2018 w edukacji wczesnoszkolnej realizujemy programy związane ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Kolejny rok bierzemy udział w rządowym "Programie dla szkół". Celem "Programu dla szkół" jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych oraz zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie dzieci.  Za program odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego. Programem tym objęci są uczniowie z klas I-V. Nasi uczniowie mają okazję spożywać porcję mleka lub warzyw i owoców, dostarczając swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Jest to akcja ogólnopolska, która na szczęście na dobre przyjęła się w wielu placówkach i zainteresowanie nią nie spada.

Uczniowie klas I-III realizują również dwa projekty edukacyjne. Pierwszy z nich jest przygotowany przez Fundację Szkoła na Widelcu i nosi on nazwę "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Podczas zajęć dydaktycznych najmłodsi uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję wspólnie z królikiem Marchwianem przygotować zdrowe posiłki, a także rozwiązywać ciekawe zadania. Informacje o programie, oraz strefę dla rodziców i uczniów można znaleźć na stronie internetowej- http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/o-programie/

Drugi program to "Porcja Pozytywnej Energii". Jest to już piąta edycja programu - czekamy na jej szczegóły. Mieliśmy okazję uczestniczyć w ubiegłorocznej edycji i uczniowie biorący udział w zajęciach byli bardzo zaangażowani i zainteresowani. Mamy nadzieję, że i w tym roku będziemy mogli włączyć się w tę akcję.

Efekty udziału dzieciaków w tego typu programach widzimy na co dzień - butelka wody, kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z warzywami, owoce w plecaku. Cieszymy się, że nasi podopieczni żyją zdrowo nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce.

przyg. K.Pakieła /Szkolny koordynator programów/