Zespół Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
“Od siebie trzeba wymagać najwięcej.” Stefan Wyszyński


Festiwal Gier Planszowych na Stadionie Narodowym

Od września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczął swoją działalność pierwszy w Markach Klub Gier Planszowych. Uczestnicy zajęć, miłośnicy planszówek wybrali się w sobotę 21 października na Warszawski Festiwal Gier Planszowych, który odbył się pod hasłem "Planszówki na PGE Narodowym".

Festiwal to spotkanie wszystkich, którzy już grają, i którzy rozpoczynają swoją przygodę z grami. Na początku zostaliśmy mile przywitani przez wolontariuszy, którzy biegali z "Przewrotnymi Motylkami" (Lucrum Games). Nie odmówiliśmy zagrania i dołączenia się do bicia rekordu. Na najwyższym piętrze, odwiedziliśmy stoiska wystawców, u których zakupiliśmy gry i otrzymaliśmy gadżety.

W kilku salach stadionu prezentowane były nowości wielu wydawnictw Granna, Rebel, Egmont, Piatnik, Tactic Games, Hasbro. Było ich niesamowicie dużo. Jeszcze w innych graliśmy w prototypy i premiery, o których mogliśmy wyrazić swoje opinie, rozmawiając z osobami z różnych stowarzyszeń. Kolejnym etapem była wypożyczalnia gier (Games Room). Dwie oddzielne wypożyczalnie, zaopatrzone w setki tytułów. Wolontariusze chętnie pomagali wybierać gry i wyjaśniali zasady.

Na koniec mogliśmy zmierzyć się w turniejach. Było w czym wybierać: Kingdomino, Dobble, Domek, Imionki, BrainBoxy i wiele innych tytułów. Nie obyło się bez niespodzianek. Organizator wylosował naszą szkołę do Mini Szafy Gier. Dzięki temu nasz Klub wzbogacił się o nowe pozycje gier planszowych. Nie możemy doczekać się kolejnych rozgrywek.

przyg. D.Trzcińska