Surwiwal

W dniu 11 maja uczniowie klasy 3C wraz z wychowawcą i rodzicami udali się na wycieczkę do Leśniczówki w Nadmie. Tego dnia nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek oraz ogniska. Jednak ognisko zostało rozpalone inaczej niż dotychczas. Gościem na wycieczce był pan Marcin, który zapoznał dzieci z niektórymi technikami przetrwania w trudnych warunkach. Dzieci miały okazję poznać sposoby rozpalania ogniska. Nasze zostało rozpalone za pomocą krzesiwa. Dowiedziały się również jak można wykorzystać znajomość chemii do rozpalenia ognia oraz dlaczego najlepszą rozpałką jest kora brzozy. Dzieci wykazały się również umiejętnością rozbicia namiotu z najprostszej płachty budowlanej. Rozbijanie namiotu nadzorowali rodzice. Najważniejszą informacją w ciągu wspólnego pobytu było to, że posiadanie apteczki pierwszej pomocy jest bardzo ważne. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło również dużych baniek mydlanych.

przyg. M.Granat