ELIMINACJE DO I MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU SZACHOWEGO

W piątek, 13 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany II Szkolny Turniej Szachowy w ramach realizacji projektu "Edukacja Przez Szachy w Szkole". Celem było zarówno rozwijanie uzdolnień dzieci, doskonalenie umiejętności gry w szachy, a w szczególności wyłonienie najlepszych zawodników – reprezentantów do I Mareckiego Turnieju Szachowego. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 10 minut na zawodnika w trzech grupach wiekowych: kategoria klas II, III i IV. Nad właściwym przebiegiem całego turnieju czuwali: pan Jarosław Suchecki – Prezes UKS Struga, pani Ela Suchecka oraz nauczyciele zajęć szachowych.

Wszyscy zawodnicy byli bardzo zaangażowani, pamiętali o uczciwej grze i zasadach jakie obowiązują podczas zawodów. Po podliczeniu punktów zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

KATEGORIA KLAS II:
Lena Karlikowska – I m-ce
Alexander Pluta – II m-ce
Natalia Rochowicz – III m-ce
Damian Milik – IV m-ce
Paweł Oracz – V m-ce

KATEGORIA KLAS III:
Tymon Sysiak – I m-ce
Leon Michalak – II m-ce
Borys Rudaś – III m-ce
Olaf Malinowski – IV m-ce
Filip Paliński – V m-ce

KATEGORIA KLAS IV:
Hubert Kowalczyk – I m-ce
Mikołaj Zasępa – II m-ce
Daniel Gachewicz – III m-ce
Mateusz Browarny – IV m-ce
Gracjan Skwara – V m- ce

Zwycięzcy będą reprezentować szkołę podczas I Mareckiego Turnieju Szachowego, który odbędzie się
18 maja w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy Państwu Sucheckim za pomoc w przeprowadzeniu eliminacji. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas majowych zawodów.

przyg. A.Rzeczkowska