Trzecioklasiści z wizytą na Targach Edukacyjnych

22 lutego uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami i szkolnym doradcą zawodowym wybrali się na wycieczkę do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywały się XXIX Targi Edukacyjne, jak powiedziała Wiesława Siwińska, prezes Zarządu Perspektywy Press spotkali się tam ludzie "zainteresowani dobrą edukacją i kształceniem, ideą Salonu jest dostarczenie młodym ludziom sprawdzonej i pełnej wiedzy o możliwościach kształcenia. W naszych czasach jest to wiedza na wagę życiowego sukcesu."

Przed uczniami klas trzecich gimnazjum trudny wybór szkoły ponadgimnazjalnej, ważne aby przed podjęciem decyzji zgromadzili jak najwięcej informacji na temat szkół, kierunków, zawodów, temu między innymi miał służyć udział w XXIX Salonie Edukacyjnym zorganizowanym przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy oraz Wydawnictwo Perspektywy Press na jednym z pięter Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas wizyty na targach trzecioklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną warszawskich szkół średnich, przez blisko dwie godziny rozmawiali, oglądali, zbierali opinie o liceach, technikach i szkołach branżowych z terenu Warszawy.

Uczniowie wrócili do domów z olbrzymią ilością ulotek informacyjnych oraz, mam nadzieję, z wiedzą na temat interesujących ich szkół, która pomoże im dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Powodzenia!

przyg. G.Dokurno, szkolny doradca zawodowy