Zespół Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
“Od siebie trzeba wymagać najwięcej.” Stefan Wyszyński


Sobotni wyjazd do Teatru Polskiego

W sobotnie popołudnie 7 kwietnia wybraliśmy się 33-osobową grupą do jednego z najstarszych stołecznych teatrów – Teatru Polskiego na przedstawienie pt. „Zemsta” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W wyjściu wzięła udział klasa VIIb z wychowawczynią Dominiką Makówką-Pletą oraz znaczna grupa z klasy VIIc pod opieką polonistki, pani Ewy Wójcik.

Wcześniej omawialiśmy komedię Aleksandra Fredry i byliśmy ciekawi, czy tekst z lat 30. XIX wieku będzie dziś bawił widzów ze sceny. Tym bardziej, że w czasie omawiania „Zemsty” byliśmy podzieleni – część z nas mówiła, że tekst Fredry wcale nie jest zabawny. Innych bawił tylko Papkin.

Spektakl zaczął się o godzinie 19.00. W przedstawieniu wystąpili znakomici aktorzy. Cześnika Raptusiewicza zagrał Daniel Olbrychski – legenda polskiej sceny teatralnej i wybitny aktor filmowy, Rejenta Milczka – Piotr Cyrwus. Brawurowo zagrała Joanna Trzepiecińska jako Podstolina. Serca widzów skradł jednak Tomasz Drabek jako Papkin. Wiadomo, że to ulubiona postać „Zemsty” – diablo zabawna w swym przerysowaniu. Przedstawienie trwało ponad 2 godziny, a większość z nas mówiła, że czas upłynął zbyt szybko. To dobitnie świadczy o tym, że nam się podobało. Śmiech rozlegał się z widowni niemal przez cały czas. Dzięki spektaklowi odnaleźliśmy humor w „Zemście”, bo pozwolił nam lepiej zrozumieć wątki i postaci.

To było dobre wyjście. Czekamy na kolejne.

przyg. Klasa VIIb