V tydzień konstytucyjny

8 czerwca w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty w ramach V edycji Tygodnia Konstytucyjnego. Spotkanie prowadziła prawnik, pani Maryanne Chodkowski ze stowarzyszenia im.Prof. Zbigniewa Hołdy.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Prowadzący w przystępny i interesujący sposób pokazał, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

Po raz kolejny Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Uczniowie podczas zajęć mogli zgłębić wiedzę z zakresu Konstytucji III RP, funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej a także dowiedzieć się o różnicach systemu władzy w Polsce i USA. Spotkanie było bardzo interesujące, rozbudziło ciekawość i pozwoliło uczniom pogłębić wiedzę w sferze przyszłej świadomości i aktywności obywatelskiej.

przyg. K.Czarnota-Myca