Warsztaty w Bibliotece Publicznej

22 września 2017 r. klasy IVb i IVc odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Markach, aby wziąć udział w warsztatach czytelniczo-detektywistycznych.

Zajęcia poprowadziła p.Diana Ryściuk, przedstawicielka wydawnictwa Zakamarki. Na spotkaniu czytane były fragmenty książki "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem" szwedzkiego pisarza M. Widmarka, uzupełnione pokazem multimedialnym, mającym zachęcić do samodzielnej lektury. Dzieci z ciekawością śledziły intrygę powieści, z zapałem uczestniczyły w zajęciach, miały też możliwość zakupienia książki. Jest to pierwsza książka w przygodowo-detektywistycznej serii przygód Larisy i Dawida skierowanej do młodszych nastolatków. Niektórym uczniom autor znany jest z serii przeznaczonej dla młodszych o  przygodach Lassego i Mai. Świetna lektura, aby zasmakować w czytaniu. Niedługo znajdzie się również w zbiorach naszej szkolnej biblioteki.

przyg. E.Wójcik, E.Kruszewska