Warsztaty rękodzieła artystycznego

W dniu 22 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego pod hasłem "Ozdoby choinkowe z opłatka". Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję własnoręcznie wykonać takie ozdoby pod okiem pani Ewy Mitowskiej, która poprowadziła warsztaty. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem tworząc, w zależności od wieku najróżniejsze ozdoby bożonarodzeniowe.

Najmłodsze dzieci przygotowywały najprostsze „światy”, czyli bombki w kształcie kuli przypominające świat – stąd ich nazwa. Drugoklasiści wykonywali miniaturowe choinki z zielonych opłatków, które ozdabiali naklejając kolorowe bombki. Uczniowie klasy trzeciej sklejali aniołka, który będzie się nimi opiekował w nadchodzącym roku i przynosił im szczęście.

Uczestnicy warsztatów wykazali się dużymi zdolnościami manualnymi i nieograniczoną wyobraźnią. Przygotowane przez siebie dzieła chętnie i z dumą prezentowali innym. Spotkanie z rękodziełem ludowym okazało się dla wszystkich wspaniałą zabawą i wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

przyg. M.Urlich