Tajniki wiedzy kryminalnej

2 marca 2018 r. uczniów klasy 3c odwiedził tata jednej z uczennic. Pan Mariusz Turos opowiedział o zawodzie policjanta, który wykonuje. Dzieci mogły poznać tę pracę z innej strony - nie tylko drogówki. Pan Mariusz opowiedział o tym czym zajmuje się wydział kryminalny. Dzieci mogły dotknąć prawdziwych kajdanek, oglądały przez lupę odciski palców. Dowiedziały się również w jaki sposób się je ściąga oraz zabezpiecza. Pan Mariusz opowiedział również jak psy tropią przestępców. Ciekawostką okazał się sposób pobierania DNA sprawcy. Dzieci mogły obejrzeć oraz dotknąć wszystkich zaprezentowanych przedmiotów. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał swój odcisk palca.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia, które zachęciły najmłodszych do poszerzenia wiedzy na temat pracy policji.

przyg. M.Granat