Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w gimnazjum

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca, a przed nami dwa miesiące wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego, które miało miejsce 21 czerwca 2018 r., zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Honorowymi gośćmi byli Burmistrz Miasta Marki - Pan Jacek Orych, Radna Miasta Marki - Pani Urszula Paszkiewicz oraz Pani Agnieszka Lużyńska, Pani Dyrektor - Elżbieta Piszcz oraz Pani Vice Dyrektor - Grażyna Dokurno.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły i przekazaniem sztandaru przez uczniów kończących gimnazjum młodszym kolegom oraz ślubowaniem. Dyrektor placówki Pani Elżbieta Piszcz przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Następnie wręczyła książki i dyplomy najbardziej zasłużonym absolwentom. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę, gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji.

Uczniowie gimnazjum uroczyście otrzymali świadectwa ukończenia szkoły stając się absolwentami Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Markach. Po części oficjalnej nie zabrakło także części artystycznej, przygotowanej przez młodszych kolegów. Uczniowie klasy IIe w żartobliwy sposób udzieli upomnień nauczycielom a zarazem podziękowali im za trud pracy.

Następnie przyszedł czas na inne pożegnania. Pani Dyrektor książkami i serdecznymi słowami podziękowała za pracę odchodzącym z naszej szkoły pracownikom: Pani Wiesławie Śliwińskiej oraz Pani Jadwidze Pisarskiej.

Takie były ostatnie chwile wspólnego, ponad godzinnego spotkania poświęconego zakończeniu roku szkolnego. Chwilę później nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal, aby podsumować miniony rok szkolny.

przyg. E.Tarapata