Zakończenie roku w przedszkolu

„Hej przedszkole ukochane, co bez ciebie zrobię ja?
Może jednak tu zostanę jeszcze rok lub dwa”

15 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego wraz z pożegnaniem starszaków, w której uczestniczyły 3 grupy przedszkolne, Pani wicedyrektor - Anna Werelich, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i przybyli goście.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z najmłodszej grupy „Rybki”. Recytacją oraz wakacyjną piosenką wprowadziły wszystkich w odpowiedni nastrój. Następnie zaprezentowały się dzieci z grupy „Sówki”. Specjalnie dobranymi wierszami i piosenkami pożegnały starszych kolegów kończących zabawę i naukę w przedszkolu. Sówki zatańczyły również energiczny taniec do utworu „Despacito”, który zachwycił wszystkich.

Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości: występ 6-latków. Starszaki godnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne: recytatorskie, muzyczne i taneczne – wspaniały taniec z pomponami do piosenki Toca-Toca. Podsumowały cały rok przedszkolny, swoje początki, obawy, sukcesy, przyjaźnie i małe przewinienia (o których dziś już nikt nie pamięta ;-)). Puentą występu tyło stwierdzenie "...w pierwszej klasie się okaże, że nasz pobyt w tym przedszkolu to był właśnie strzał w dziesiątkę".

Bardzo sobie tego życzymy i Wam kochane dzieciaki!

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla dyrekcji, rodziców, dziadków, nauczycieli oraz całego personelu pomocniczego, czyli wszystkich tych, którzy przyczynili się do opieki, nauki i rozwoju dzieci.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców przekazane z rąk pani wicedyrektor oraz nagrody – niespodzianki, które zostały rozdane w salach.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji - "należą się Wam i Nam, czyż nie mam racji?"
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

„Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
Kiedy już będę uczniem w szkole –
To znajdę wyjście,