Decyduj TY – Młodzieżowy Budżet Obywatelski Miasta Marki

4 grudnia 2018r. w szkole odbyły się wykłady i warsztaty na temat „Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Marki” prowadzone przez trenera Fundacji VIS BONITATIS. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas siódmych, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością podczas warsztatów. Powstały bardzo interesujące propozycje projektów między innymi: „Odnowienie Pomnika X Dywizji Technicznej", „Kurs nauki gotowania dla młodych matek z dietetykiem dziecięcym ze szczególnym wskazaniem na choroby dziecięce takie jak: cukrzyca, epilepsja, wrzody, nerki”, „Koncert charytatywny", „Powstanie mini Parku Technicznego”, „Odnowienie ścieżek i tras rowerowych i turystycznych”, „Poprawa oświetlenia ulicy”, „Utworzenie plaży i miejsca zabaw dla dzieci nad wodą”. Uczniowie pracowali bardzo efektywnie i podczas indywidualnych konsultacji swoich projektów wypełnią wnioski na formularzach do złożenia w Urzędzie Miasta Marki w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Marki 2018/2019.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Decyduj TY - Promocja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Marki", jego celem było zaangażowanie się młodzieży w życie społeczne naszego miasta, uczenie aktywności społecznej.

przyg. G.Dokurno