Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony 5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” był realizowany w szkole w dniach 21.01 – 20.02.2019 r. W ramach projektu zostały podjęte w szkole różnorodne działania. Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia promujące pozytywne zastosowanie Internetu oraz bezpieczne korzystanie z sieci. Podczas zebrań rodzicom przekazane zostały ulotki zawierające porady na ten temat, wychowawcy wskazali strony, na których rodzice mogą zapoznać się z informacjami o bezpieczeństwie w sieci.

20 lutego odbyły się prezentacje projektów klasowych, w ramach których każda klasa (4-8 sp i gimnazjum) musiała przygotować i przedstawić wybrane przez siebie działanie. Wystąpienia były bardzo różnorodne zarówno pod względem formy, jak i zawartych w nich treści. Pojawiły się plakaty, prezentacje multimedialne, filmy oraz krótkie scenki na temat zasad, zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci. Niektóre wystąpienia prezentowały bardzo wysoki poziom świadomości młodzieży w tym temacie.

Młodsi uczniowie klas szkoły podstawowej oraz przedszkolaki obejrzeli kreskówki i omówili lub zredagowali z wychowawcą zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznych obchodów DBI wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

przyg. I.Konowska-Łypian, B.Beczek

Filmy przygotowane przez uczniów