eTwinning w naszej szkole

W marcu uczniowie klas pierwszych SP byli uczestnikami programu eTwinning. Projekt nosił tytuł „Easter Cards Around The World”. Uczniowie i nauczyciele zaprosili do współpracy szkoły z różnych krajów. W projekcie brały udział kraje: Polska, Węgry, Czechy, Turcja, Portugalia. Naszym celem było poszerzenie wiedzy dzieci na temat tradycji obchodzenia Świąt Wielkanocnych, jak również zachęcenie dzieci do praktycznego zastosowania języka angielskiego.

Wspólnie w klasach dzieci, ucząc się współpracy, wykonywały karty wielkanocne, które następnie zostały wysłane do szkół w różnych krajach europejskich. W zamian my również otrzymaliśmy piękne karty m.in.: z Węgier, Czech, Portugali, na pozostałe czekamy z niecierpliwością. Finałem całego projektu było składanie sobie życzeń podczas spotkania online. Nasze dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie.

Serdecznie dziękujemy za pomoc p.Ewie podczas realizacji projektu oraz Rodzicom, którzy zapewnili materiały, z których nasze dzieci mogły wykonać świąteczne karty.

przyg. A.Rzeczkowska