Festyn rodzinny

Tradycyjnie, w słoneczną sobotę 15 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców przy wsparciu pracowników naszej szkoły. Pani Dyrektor Elżbieta Piszcz przywitała licznie przybyłych gości życząc wszystkim udanej zabawy.

Dla uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji, które pozwoliły miło spędzić czas. Wśród nich znalazły się między innymi występy uczniów naszej szkoły, ciekawe pokazy promujące sport i pasje w wykonaniu Klubu same judo, UKS Szabla Ząbki oraz konkurencje sprawnościowe. Wszyscy mogli skorzystać z mobilnego miasteczka ruchu drogowego a preferujący gry zespołowe rodzice i nauczyciele rozegrali mecz piłkarski.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko profilaktyczne, na którym można było założyć ALKOgogle służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu oraz NARKOgogle symulujące wiele skutków używania narkotyków. Uczestnicy mogli, więc sprawdzić w praktyce symulatory oraz na własne „oczy" zobaczyć jak zachowuje się organizm po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

Pod namiotami rozstawiono stanowiska dla entuzjastów książek, dziecięcych fryzur, gier logicznych, fitnessu czy języka angielskiego. Chętni uczestnicy mogli spróbować swoich sił w grze w szachy i warcaby. Jak co roku można było pograć z uczestnikami sobotnich zajęć prowadzonych przez UKS „Struga". Ponadto dzieci mogły odbyć bezpłatne komputerowe badanie postawy i stóp zorganizowane przez Centrum Rehabilitacji Panda. Oczywiście, nie mogło zabraknąć loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami i bogatego bufetu. Rodzice przygotowali dobrze zaopatrzone stoiska gastronomiczne.

Boisko było miejscem atrakcji ruchowych – dmuchana zjeżdżalnia i ściana wodna. Można było też obejrzeć motocykle. O sympatyczną i wesołą atmosferę zadbali rodzice, którzy na głównej scenie zaprezentowali swoje talenty. Zarówno młodsi jak i starsi - dzięki przychylnej aurze – doskonale się bawili.

przyg. E.Szczepkowska