Klimatyczna klasa 2b

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 2b realizowali projekt edukacyjny „Klimatyczna klasa”, orgaznizowany przez Uniwersytet Dzieci.

Projekt miał na celu kształtowanie kompetencji społecznych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy przyrodniczej dotyczącej ochrony klimatu.

W ramach realizacji projektu klasa otrzymała zestaw badawczy oraz indeksy dla dzieci do notowania postępów w projekcie. Uczestnicząc w cyklu lekcji, uczniowie prowadzili obserwacje przyrodnicze, dowiedzieli się jak chronić środowisko oraz szukali odpowiedzi na następujące pytania: Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej? Skąd się biorą orkany? Co porosty mówią, o jakości powietrza? Czy samochody ogrzewają miasta? Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście? Jak z butelek powstają bluzy polarowe?

Podczas zajęć uczniowie pracowali również kreatywnie, gdyż ze zgromadzonych odpadów stworzyli zupełnie nowe przedmioty. Dzięki wyobraźni zużyte przedmioty zyskały "nowe życie". Do przygotowanych prac uczniowie dołączyli własne propozycje działań sprzyjających ochronie klimatu.

przyg. M.Brym