Marecki Koncert „...A w sercu Polska” – nasi uczniowie śpiewali dla Niepodległej

Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaznaczyli swój udział w mareckim koncercie „...A w sercu Polska”, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, którego inicjatorką była Agnieszka Lużyńska.

W niedzielne popołudnie 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta uczestniczyli w niezwykłym koncercie. Program wypełniły pieśni i piosenki przeplatane piękną poezją patriotyczną, a w utworach pojawiła się 100-letnia historia naszej Niepodległej Ojczyzny.

Przy akompaniamencie orkiestry Sinfonia Nova pod batutą Łukasza Wojakowskiego utwory wykonywał potężny chór złożony z uczniów mareckich szkół oraz liczni soliści. Wśród artystów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Michał Piórkowski, Hanna Kalinowska, Wiktoria Jaroń, Natalia Gromkowska, Aleksandra Lipka, Mikołaj Jaroń, Natalia Poreda i Kamila Kochanowska. Nie mogło też zabraknąć dwóch naszych absolwentek, które do niedawna swymi głosami ozdabiały szkolne uroczystości, a dziś są już licealistkami. To oczywiście Maria Janusz i Ewelina Piórkowska.

W wykonaniu solistów z naszej szkoły zabrzmiały pięknie utwory: „Dziewczyna z granatem” (Michał i Ewelina), „Francois” i „Powrócisz tu” (Marysia), „Litania z czterema porami roku” (Marysia i Ewelina), „Modlitwa o wschodzie słońca” (Hania), Wiązanka piosenek socjalistycznych „Na prawo most” (Wiktoria, Ola i Natalia).

Filmową relację z koncertu przedstawia w Internecie marecka telewizja Tuba Marek. Nasi soliści prezentują się wspaniale. Jesteśmy z Was dumni! Cieszymy się, że są wśród nas takie talenty wokalne!

przyg. E.Suchecka

Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu uczniów do występu podczas koncertu składamy p.Elżbiecie Sucheckiej.