I Marecki Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Dnia 5 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej 5, odbył się I Marecki Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Cztery Pory Roku – Wiosna”.

Patronat honorowy nad Przeglądem objęli p.Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki oraz p.Elżbieta Piszcz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Markach.

W Przeglądzie wzięły udział wszystkie miejskie przedszkola:

• Przedszkole Miejskie nr 1
  • Przedszkole Miejskie nr 2
  • Przedszkole Miejskie nr 3
  • Przedszkole Miejskie nr 5

Dzieci bardzo chętnie i z wielkim przejęciem prezentowały przygotowane wraz z opiekunami piosenki wiosenne. Aby zrobić większe wrażenie, podkreślić wyraz artystyczny prezentacji, przedszkolaczki były pięknie przebrane w barwy wiosny. Wszystkie utwory zostały wykonane brawurowo, samą przyjemność stanowiło słuchanie i obserwowanie małych wykonawców, zarówno 3 i 4 latków jak również 5, 6 latków. To było fantastyczne przeżycie.

Wszystkie dzieci otrzymały ciekawe prezenty – niespodzianki, dyplomy uczestnictwa w Przeglądzie a każde przedszkole, które wzięło udział, piękną statuetkę. Upominki i statuetki zostały ufundowane przez Urząd Miasta Marki za co bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy.
W czasie przerwy słodkości oraz soczki przygotowane przez organizatora pomogły naszym milusińskim zregenerować siły utracone podczas występu.

Dziecięcym prezentacjom z ogromną ciekawością przysłuchiwało się jury, w składzie p.Agnieszka Lużyńska, p.Elżbieta Suchecka, p.Urszula Paszkiewicz, które podsumowało występy dzieci. Spośród wszystkich uczestników, jury wyłoniło uczestniczkę, która zdecydowanie najpiękniej zaprezentowała piosenkę „Wiosna, wiosna” a była to Oliwia Kopcińska z Przedszkola Miejskiego nr 3. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkie przedszkolaki wraz z organizatorami bardzo dziękują Panu Burmistrzowi za honorowy patronat a UM Marki za zakup dyplomów, upominków i statuetek.

przyg. A.Werelich