Marecki Konkurs Piosenki "Cztery pory roku" w szkole

Marecki Konkurs Piosenki „Cztery Pory Roku” na dobre zagościł w mieście oraz Zespole Szkół nr 2, przy ul. Wczasowej 5. Tematem tegorocznej, już VII edycji konkursu, który odbył się 5 kwietnia 2019 r. była „Wiosna”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli p.Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki oraz p.Elżbieta Piszcz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Markach.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów oraz rodziców ciekawym repertuarem piosenek wiosennych oraz muzyką i śpiewem. Odkrywanie i promowanie zdolności wokalnych uczniów, popularyzacja śpiewu solowego wśród dzieci i młodzieży oraz aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - środowisk szkolnych.

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z mareckich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, podlegając ocenie jury w składzie:
- przewodnicząca, p.Agnieszka Lużyńska, radna miasta Marki, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu,
- p.Elżbieta Suchecka wieloletni nauczyciel muzyki,
- p.Urszula Paszkiewicz radna miasta Marki.

Jury, oceniając prezentacje piosenek, brało pod uwagę przede wszystkim:

• dobór repertuaru, słuch muzyczny, emisję głosu, poczucie rytmu, dykcję
  • zaangażowanie emocjonalne
  • interpretację i ogólny wyraz artystyczny

Przewodnicząca jury, podsumowując Konkurs zwróciła uwagę na piękne, wiosenne kreacje, które podkreślały wyraz artystyczny prezentowanego utworu, zaznaczyła ważność dykcji podczas wykonania piosenki oraz różnorodność repertuaru.

Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki, dyplomy i drobne upominki, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Podczas wręczenia nagród mieliśmy przyjemność gościć p.Grzegorza Kasprowicza zastępcę Burmistrza Miasta Marki.

Uczniowie nagrodzeni podczas VII Mareckiego Konkursu Piosenki „Cztery Pory Roku – Wiosna”

Klasy I-III:

1. Oliwia Woźniak – Szkoła Podstawowa Sióstr Rodziny Maryi
  2. Katarzyna Borkowska – Szkoła Podstawowa Sióstr Rodziny Maryi
  3. Jagna Kryczka – Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów
wyróżnienia:
  • Róża Chróstowska – Szkoła Podstawowa nr 3
  • Oskar Oleksiuk – Szkoła Podstawowa nr 5
  • Łucja Cuprzyńska – Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów
  • Hanna Jasińska – Szkoła Podstawowa nr 5

Klasy IV-VI:

1. Julia Bojanowska – Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów
  2. Hanna Kalinowska – Szkoła Podstawowa nr 5
  3. Emil Szwed – Szkoła Podstawowa nr 3
wyróżnienia:
  • Mieczysław Mierzejewski – Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów

Najstarszą kategorię wiekową (klasy 7 i 8 SP oraz gimnazjum, reprezentowała Julita Jaśniewicz (ZS nr 2 kl.III gimnazjum). Pozostali uczestnicy tej grupy wiekowej, głównie z powodów zdrowotnych, w ostatniej chwili odwołali swój udział w Konkursie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu. Panu Burmistrzowi składamy serdeczne podziękowania za patronat honorowy, którym objął nasz konkurs.

przyg. A.Werelich