Święto Konstytucji 3 maja i Dzień Flagi w naszej szkole

Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi jak co roku były uroczyście obchodzone w naszej szkole. W holu głównym szkoły stanęła nietypowa księga – Księga Konstytucji.

Uczniowie najstarszych klas: Ola Skibniewska i Natalia Korsak z kl. 3 gimnazjum, Magda Jakubowiak i Daniel Zawadzki z kl. 8c oraz Krystian Woźniak z kl. 7c przedstawiali uczniom kolejnych klas informacje o tym, czym w ogóle jest konstytucja, jaka była historia Konstytucji 3 Maja i kim byli jej twórcy. W księdze uczniowie mogli przeczytać też wypowiedzi swoich kolegów na temat konstytucji i święta 3 maja. Każda klasa otrzymywała pamiątkowe flagi, a przedszkolaki wypuściły w niebo pęk biało-czerwonych balonów wraz z listem napisanym w imieniu szkolnej społeczności.

Księgę Konstytucji uczniowie przygotowali pod okiem pań: Dominiki Makówki-Plety, Patrycji Gutowskiej i Ewy Wójcik. przyg. E. Wójcik

przyg. E.Wójcik