Spotkanie z oficerem Wojska Polskiego

Dnia 27 marca 2019 r. klasy 2a oraz 3a i 3b odwiedził podpułkownik Jerzy Porajski, oficer służący w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Celem spotkania było zaprezentowanie uczniom wykonywanego przez gościa zawodu żołnierza Wojska Polskiego. W pierwszej części spotkania oficer przybliżył swój przebieg służby, wyzwania stojące przed żołnierzami oraz pozytywne strony służby dla Rzeczypospolitej. Temat bardzo zainteresował młodych słuchaczy, którzy z zaangażowaniem zadawali pytania.

W drugiej części swojego wystąpienia ze względu na swoje doświadczanie zawodowe wyjaśniał uczniom, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu, na jakie zagrożenia w sieci mogą się natknąć i jak nie dać się oszukać osobom, które posiadają złe zamiary wobec najmłodszych.

Ta część spotkania wywołała równie żywą dyskusję wśród dzieci, które miały wiele pytań.

Na koniec spotkania oficer wręczył słuchaczom małe upominki, które wywołały wielkie zadowolenie na twarzach uczniów naszej szkoły.

przyg. M.Szczypiń