Święto Dziękczynienia

Grupa uczniów z klasy 7c odwiedziła ostatnio Centrum Aktywności Fabryczna 3 w Markach. Uczniowie razem z nauczycielem języka angielskiego w ramach innowacji zorganizowali lekcję z okazji Święta Dziękczynienia. Wiadomo, że w Święto Dziękczynienia jedzenie i tradycyjne potrawy są w centrum zainteresowania... Miejsce naszego spotkania nie mogło być lepsze - w nowej, w pełni wyposażonej kuchni uczniowie rozpoczęli spotkanie aromatyczną zimową herbatą i przypomnieniem słownictwa związanego z Thanksgiving. Chociaż nasze potrawy nie były tak wymagające jak tradycyjny świąteczny indyk, to i tak wszystko nam smakowało, a gotowanie "po angielsku" przypadło nam do gustu.

Na zdjęciach deser - pieczone jabłka z konfiturą brzoskwiniową, rodzynkami i cynamonem.

przyg. N.Jarzynka