Święto Szkoły

Dnia 24 maja 2019 r. obchodziliśmy Święto Szkoły na pamiątkę nadania naszej szkole imienia Patrona – Prymasa Tysiąclecia w dniu 23 maja 2002 roku.

Uroczystość rozpoczęło wejście pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego oraz hymnu naszej szkoły. Scenariusz akademii przypomniał sylwetkę patrona, księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego niezwykłe życie. Wysłuchaliśmy wierszy poświęconych Prymasowi i przypomnieliśmy sobie słowa Krucjaty Miłości. Złożenie przez uczniów wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą przed wejściem głównym zakończyło uroczystość.

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów. Będziecie mogli wtedy jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie, orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko...

Te piękne słowa Prymasa skierowane do dzieci i młodzieży przejmująco odczytał Daniel Zawadzki z kl. 8c. Wśród recytatorów byli też: Ala Szymborska, Daniel Roguski i Mikołaj Jaroń, uczniowie klas 8 i 7 oraz ich młodsi koledzy z klas 4. - Dominik Przybylski, Zuzia Garnys, Zuzia Frydryczak i Ala Przybylska.

Uroczystość, którą prowadzili Zuzia Janusz i Krystian Woźniak, uczniowie kl. 7c, została przygotowana pod kierunkiem pani Grażyny Podwysockiej. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała pani Iwona Kamińska.

przyg. E.Wójcik