Eliminacje do II międzyszkolnego turnieju szachowego

W czwartek, 9 maja w naszej szkole został zorganizowany III Szkolny Turniej Szachowy w ramach realizacji projektu "Edukacja Przez Szachy w Szkole". Celem było zarówno rozwijanie uzdolnień dzieci, doskonalenie umiejętności gry w szachy, a w szczególności wyłonienie najlepszych zawodników – reprezentantów do II Mareckiego Turnieju Szachowego. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 10 minut na zawodnika w dwóch grupach wiekowych: kategoria klas II i III. Nad właściwym przebiegiem całego turnieju czuwali: pan Jarosław Suchecki – Prezes UKS Struga, pani Ela Suchecka oraz nauczyciele zajęć szachowych.

Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością rozegrali wszystkie partie. Pamiętali o uczciwej grze i zasadach jakie obowiązują podczas zawodów. Po podliczeniu punktów zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

KATEGORIA KLAS II:

• Kacper Jaczewski – I m-ce
  • Zofia Chalaba – II m-ce
  • Krzysztof Brajczewski – III m-ce
  • Oliwier Praski – IV m-ce
  • Mikołaj Szołdrowski – V m-ce

KATEGORIA KLAS III:

• Eryk Kurnikowski – I m-ce
  • Alexander Pluta – II m-ce
  • Yaroslav Hermaniuk – III m-ce
  • Jan Waszczuk – IV m-ce
  • Oskar Kosobudzki – V m-ce

Zwycięzcy będą reprezentować szkołę podczas II Mareckiego Turnieju Szachowego, który odbędzie się 20 maja w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy Państwu Sucheckim za pomoc w przeprowadzeniu eliminacji. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas majowych zawodów.

przyg. A.Rzeczkowska