Kuba Mistrzem Powiatu

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach w Naszej szkole

Uczniowski Klub Sportowy „Struga”, działający przy naszej szkole, obok ogólnopolskich zawodów warcabowych co roku organizuje turnieje dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości.

W sobotę 13 października odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Markach X Otwarte Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach Klasycznych. Imprezę objął Patronatem Burmistrz Miasta Marki, puchary i medale zostały zakupione z funduszy Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Do zawodów w dwóch kategoriach wiekowych (kl. 0-III i IV-VIII) przystąpiło 51 warcabistów reprezentujących 11 szkół. Oczywiście nie mogło zabraknąć drużyn z SP5 w Markach. W kategorii klas 0-III naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Brajczewski, Zosia Chalaba, Natalia Śliwerska i Maksym Baryło, w starszej kategorii punkty dla naszej szkoły zdobywali: Jakub Broma, Julia Chalaba, Patryk Smółka i Dominik Przybylski.

Miło nam poinformować, że zawody zakończyły się wielkim sukcesem naszych zawodników. W obu kategoriach nasze drużyny wywalczyły miejsca na podium i wspaniałe puchary. Młodsza drużyna zajęła w swojej kategorii II miejsce, zaś w kategorii klas IV-VIII nasi koledzy zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Powiatu Wołomińskiego!

Nasz zawodnik Jakub Broma okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając I miejsce w klasyfikacji indywidualnej i tytuł Mistrza Powiatu w kategorii klas IV-VIII.

Gratulujemy naszym kolegom wspaniałych sukcesów. Praca i treningi na sobotnich zajęciach koła warcabowego przynoszą wymierne sukcesy. Oby tak dalej!

przyg. E.Suchecka