Warsztaty z magnetyzmu czyli „Mali Einsteini” w naszej szkole

W dniu 13 września 2018 r. klasa 5b uczestniczyła w warsztatach o magnetyzmie w ramach zajęć „Mali Einsteini” czyli eksperymenty, doświadczenia i nauka.

Uczniowie poznawali tajemnice magnesu – śledzili magnetycznego jeża z opiłków żelaza, na własne oczy zobaczyli lewitujące przedmioty i stworzyli własne magnetyczne slimy w pięknym, czarnym kolorze. Precyzyjnie odmierzali składniki, ważyli na elektronicznych wagach, przelewali, mieszali i ugniatali.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Romanowskiej za wizytę i ciekawe oraz prawdziwie profesjonalne zajęcia!

A oto relacje uczniów:

Tosia: Mieliśmy dziś świetną zabawę, robiliśmy slimy. Taką niespodziankę zrobiła nam mama Amelki. Nasze klasowe slimy były bardzo fajne i nie cuchnęły tak jak te zrobione z moją siostrą.

Bartek: Dziś mama Amelki przygotowała dla nas lekcję o magnetyzmie, robiliśmy eksperymenty oraz tworzyliśmy magnetycznego „gluta”. Było bardzo fajnie!

Alan: Sensacja dnia! Na godzinie wychowawczej była lekcja magnetyzmu! Najpierw każdy dostał dwie małe, plastikowe miseczki, łyżkę i ekstraktor. Oglądaliśmy jak magnetyzm ziemi oddziałuje na promieniowanie kosmiczne. Ja trzymałem piłkę o wyglądzie globu, a Eliana miskę, która była tarczą magnetyczną. Pani prowadząca jako słońce strzeliła z generatora pary, co miało imitować promieniowanie. Następnie ubrani w okulary i fartuchy robiliśmy magnetyczne slimy. Super lekcja!

Weronika: Pani pokazała nam jak przedmioty lewitują nad magnesem i opowiedziała o butach lewitujących nad ścieżką magnetyczną. Ta lekcja naprawdę mi się podobała!

przyg. E.Wójcik