Integracja w Cyganówce

Klasy 6a i 6b nowy rok szkolny rozpoczęły wycieczką integracyjną pod hasłem "Szkoła przetrwania" w miejscowości Cyganówka. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, to i tak spędziliśmy wspólnie naprawdę miły dzień.

Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy, a następnie rozpoczęliśmy zajęcia pod okiem instruktorów. Teraz, każdy z nas już wie jak rozpalić ogień, zbudować schronienie i odnaleźć się w terenie za pomocą kompasu. Nauczyliśmy się też wiązania węzłów - prostych, ósemek, kluczek czy ratowniczych, a także spróbowaliśmy swoich sił w strzelaniu do celu pistoletami na kulki. Powtórzyliśmy również zasady udzielania pierwszej pomocy. Na koniec spotkaliśmy się przy ognisku.

W drodze powrotnej do szkoły nie zabrakło wspólnego śpiewania - okazało się, że nie wszyscy nauczyciele nadążają za obecnymi hitami 😉. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, a poniedziałek był dla nas wyjątkowo przyjemny.

przyg. N.Jarzynka