Wycieczka na lotnisko

W dniu dzisiejszym (15 marca) uczniowie klas 7 wybrali sie na wycieczkę do siedziby lotu, hangaru oraz na lotnisko Chopina. Wycieczka odbyła się w języku angielskim. Na początku przedstawiono jak wygląda zawód pilota i stewardessy.

Dzieci dowiedziały się również o konstrukcji samolotów oraz warunkach spełnianych do wzniesienia maszyny. Następnie nauczyliśmy się jak samodzielnie sprawdzić, gdzie znajduje się nasz samolot oraz jak przystąpić do odprawy. Każdy z nas przeszedł kontrolę bezpieczeństwa, a także omówił jakie rzeczy można spakować do bagażu podręcznego oraz nadawanego.

Ciekawostką byla gablota z eksponatami nielegalnie przewożonymi, do których zaliczały się chociażby kobry w nalewce, szczęka żarłacza białego czy kolce jeżozwierza. Dodatkowo, odwiedziliśmy kaplice, znajdująca się na lotnisku. Na koniec byliśmy na wieży widokowej i obserwowaliśmy startujące samoloty i wyszukiwaliśmy dokąd lecą.

przyg. E.Tarapata i P.Gutowska