Wycieczka do stajni PASJA

W maju wszystkie grupy przedszkolne udały się na wycieczkę do stajni „Pasja”, położonej w malowniczym terenie Nadbużańskiego Parku Narodowego. Przedszkolaki obejrzały stajnię, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat stadniny i zwierząt tam przebywających. Mieszkają tam: konie, kozy, króliki, kury, jaskółki, koty i psy. Największą atrakcją dla dzieci była jazda konna (oprowadzanie w siodle pod opieką instruktorów), a także karmienie zwierząt zamieszkujących to urocze miejsce. Gospodarz stajni zapewnił również przejażdżkę „pasjobusem” po okolicy, podczas której udało się nam zobaczyć sarnę. Liczne atrakcje były przeplatane czasem swobodnych zabaw. Wydawać by się mogło że dzieci mają niespożytą energię, ale i one potrzebowały naładować swoje baterie i z apetytem pałaszowały przygotowane kiełbaski. Nasze przedszkolaki nie chciały opuszczać stadniny i wszystkie jednogłośnie stwierdziły, że do niej wrócą.