Ostatni absolwenci gimnazjum opuszczają mury naszej szkoły

W dniu 19 czerwca 2019 r. o godz. 12.30 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego gimnazjum. Była to niezwykła chwila, ponieważ w tym dniu ostatni raz gościliśmy w naszej szkole klasy gimnazjalne. 118 uczniów pięciu klas trzecich po raz ostatni zgromadziło się w sali gimnastycznej, aby odebrać świadectwa ukończenia gimnazjum. Towarzyszyli im wychowawcy, nauczyciele, p.dyrektor Elżbieta Piszcz i panie wicedyrektor: Grażyna Dokurno i Anna Werelich, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz pan Jacek Orych, radna miasta Pani Urszula Paszkiewicz oraz pani Joanna Broma, przewodnicząca Rady Rodziców.

Wychowawcami tegorocznych absolwentów byli:
klasy 3a (integracyjnej) - p.Grażyna Podwysocka, nauczyciel wspierający: p.Iwona Sienkiewicz-Drewa,
klasy 3b – p.Emil Jasiński i p.Magda Borowik,
klasy 3c – p.Iwona Sienkiewicz-Drewa (do kwietnia p.Anna Machalska),
klasy 3d – p.Emilia Tarapata,
klasy 3e – p.Anna Dembińska.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru przez poczet sztandarowy. Tradycją naszego gimnazjum jest, że poczet stanowią wyróżniający się uczniowie III klas. W tym roku szkołę w poczcie reprezentowali: Aleksandra Skibniewska, Zuzanna Matusiak i Szymon Dębiński oraz Aleksandra Grycz, Julia Janowska i Wiktor Żebrowski. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu naszej szkoły pani Iwona Kamińska, opiekunka pocztu podziękowała uczniom i wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie absolwentów słowami Krucjaty Miłości naszego patrona Prymasa Tysiąclecia. Następnie głos zabrała pani dyrektor, gratulując absolwentom ukończenia gimnazjum i życząc dostania się do wymarzonych szkół.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla najlepszych uczniów przez burmistrza i przedstawiciela MSG (Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego). I tak nagroda dla najlepszej absolwentki trafiła do rąk Julii Janowskiej, z klasy 3e, która ukończyła gimnazjum ze średnią 5,78, a nagrodę dla najlepszego sportowca otrzymał Wojciech Górny, z klasy 3d. Następnie wychowawcy na forum szkoły wręczali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe swoim wychowankom, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75. Pamiątkowe dyplomy otrzymali też uczniowie ze wzorową frekwencją. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne, wręczono też podziękowania dla najbardziej aktywnych rodziców.

Piękne i wzruszające przemówienie absolwentów klas trzecich było następnym punktem uroczystości. Oliwia Traczyk, Oliwia Bernasiewicz oraz Mikołaj Jakowicki wspaniale pożegnali zgromadzonych w imieniu swoich kolegów i wspominali spędzone w gimnazjum lata.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała p.Grażyna Podwysocka. Zgromadzeni, szczególnie nauczyciele od lat związani z naszym gimnazjum, ze wzruszeniem słuchali słów przypominających dwudziestoletnią historię strużańskiego gimnazjum, które w tym roku kończy działalność, rozpoczętą w 1999 roku. Wspomniała o 17 rocznikach, które ukończyły nasze gimnazjum oraz dzień 23 maja 2002 roku, gdy szkoła przyjęła patronat Prymasa Tysiąclecia.

Drodzy, ostatni absolwenci Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w ZS nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia! Życzymy Wam szczęścia poza murami naszej szkoły, mając nadzieję, że będziecie wracać miłymi wspomnieniami do lat tutaj spędzonych.

przyg. E.Wójcik