Zdrowy styl życia

W dniach 2-5 kwietnia w ramach obchodów tygodnia zdrowia, uczniowie kas IV – VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, uczestniczyli w wielu projektach promujących zdrowy styl życia. Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie dowiedzieli się jak wygląda prawidłowe odżywianie się sportowców oraz jak powinna wyglądać regeneracja powysiłkowa. Ponadto przeprowadzone zostały warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przez trzy dni podczas długich przerw odbywały się zajęcia ruchowe z elementami aerobiku i tańca.

W klasach IV i V przeprowadzone zostały pod okiem logopedy warsztaty z prawidłowego oddychania oraz artykułowania wyrazów. Na lekcjach biologii w klasach VII – VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum rozmawiano na temat skutków uzależnienia od e–papierosów oraz jak wpływają na zdrowie napoje energetyzujące.

W klasach IV przeprowadzono konkurs plastyczny na temat „Jak Cię widzą, tak Cię piszą’” związany z zagrożeniami wynikającymi z braku higieny, a w klasach V – VI pielęgniarka szkolna rozmawiała z uczniami na temat przyczyn i skutków cukrzycy oraz jak jej zapobiegać.

przyg. I.Karsznia-Trusiak